Gardening

סיפורי לקוחות

הדירה בלב תל אביב

 

בני הבית: זוג הייטקיסטים בשנות ה- 40 לחייהם.

סיפור הדירה:

ממש בלב תל אביב, ברחוב מיכל השקט החבוי מאחורי קינג ג'ורג' ההומה, נמצא בניין דירות תל אביבי. הפער בין הכניסה האפרורית לדירת הגג המרווחת והמעוצבת של משפחת זק מורגש היטב. הדירה מתפרשת על שני מפלסים מהם נהנים ההורים וילדיהם המתבגרים ועל מרפסת גדולה שזכינו לקחת תחת חסותינו (מלשון חסה) חלק מהמרפסת הוא גם משרד ביתי פתוח שנהנה גם הוא מגינת המרפסת השופעת.

בכל היבט של עיצוב הבית בלב העיר ניכר הרצון של המשפחה לניצול מיטבי של השטח, וכך גם במרפסת הגג המרווחת שמשמשת את בני הבית בכל שעות היום למנוחה, הירגעות ועבודה. ענת רצתה גינה שופעת צמחי מאכל ותבלינים מיוחדים כדי לשלב בבישולים ובארוחות המשפחתיות הנערכות על הגג.
 

בוסתניקה במרפסת:

בגינת הגג השופעת השתמשנו באדניות עץ רחבות מהממות שמקיפות את המרפסת וכן באדניות מוגבהות התלויות מן המעקה החוצה.

בני הבית אוכלים המווון מהגינה. בגינה יש כמה פינות ישיבה עם שפע של צמחי מאכל ועצי מאכל ונוי (פיטנגו, לימון, לימקוואט וזית

ענת:" אני מתה עליך ואני מתה על זה שאתה בא לפה! הכל נעשה בצורה הכי מקצועית ואתם תמיד נעימים ועונים על כל השאלות, אני מאוד נהנית מהגינה ואנחנו משתמשים די הרבה בתוצרת , בקיץ אנחנו כבר לא קונים עגבניות שרי :)"

הג'ונגל במרפסת האורבנית

 

בני הבית: ענת ובן זוגה - זוג ממרכז תל אביב

סיפור הדירה:

הסיפור של ענת עם גינת המאכל שלה התחיל לפני כמה שנים כשהיא הצטרפה לקורס לגידול מזון של בוסתניקה, מתוך רצון להתקרב לגידול צמחים למאכל. בהמשך היא הצטרפה גם לסדנאת ההידרופוניקה שלנו, ואז נפגשנו בביתה לתכנן עבורה גינת מאכל. מרפסת מוצלת יחסית ברחוב שלמה המלך בלב העיר, בקומה הראשונה, קרוב מאוד לרחוב, כשחדר השינה מוקף בחלונות הפונים אל המרפסת.

מתוך הרצון ליצור הסתרה והפרדה מהרחוב ומתוך ההסכמה של ענת לשיגעון שלנו תיכננו לה ג'ונגל של עצי פרי, תבלינים וצמחים שמלאו בחיים את המרפסת האינטימית.

בין עצי הפרי הממלאים את הגינה:אסרולה מתוקה, ריו גרנדה צ'רי, לימון יוריקה, תות פקיסטני, ספוטה שחורה, תפוח מים, שיזף סיני ועוד :)

בוסתניקה במרפסת:

המרפסת של ענת היא מאלו שגורמת לכם לעצור ברחוב - שפע של עצים וצמחים הנראים היטב מהרחוב ממלאים אותה ומשמחים גם את העוברים ושבים.

ענת: "העבודה על הגינה עם אייל היא חלק מתהליך של שינוי רחב יותר שעשינו בחיים, אני לומדת המון מאייל ונכנסתי לעולמות מרתקים של צמחי מאכל, שייקים, אוכל אורגני ועוד,  ההבדל בין גינת הנוי הקודמת שלנו לגינה הנוכחית הוא עצום! שמים וארץ! כמה שפע ויופי, שנשקף מכל פינה בחדר השינה שלנו".

 לקוחות מספרים 

אנחנו גרים בדירה, בלי אפשרות לגינה, אבל אייל בנה לנו גינת ירק באדניות גדולות במרפסת, ויש בה כל כך הרבה דברים טעימים ושימושיים, מנענע וחסות ועד השיח האהוב עלי וששנים רציתי- שיח עלי קארי, שכל פעם שאני מסתכלת עליו (ועל הגינה הזו בכלל) אני שמחה, וכל פעם שאני מבשלת עם הקארי הזה אני מרגישה קצת בהודו. אייל מקצועי, קשוב, סבלני ולא מקמץ בהסברים וטיפים. אני אחת ששואלת הרבה שאלות ומאד גרועה בתחזוקת צמחים, ובזכות אייל כבר מבינה קצת יותר (: 
ממליצה בחום!

שירה גלזרמן

 
IMG_20200706_190755_Bokeh.jpg

רוצים לדבר?

אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או התייעצות

בוסתניקה - תרבות של גינות מאכל

הקמה וטיפוח של גינות מאכל אורבניות וגינות הידרופוניות בהתאמה אישית בחצרות, גגות ומרפסות

  • אינסטה
  • פייסבוק
  • יוטיוב