top of page
7.jpg

בוסתניקה- נעים להכיר!

הסיפור שלנו

אחרי שנים של עשייה בתחום האקולוגיה העירונית הקמתי את בוסתניקה בכדי לקדם את החזון של עיר ירוקה - עיר שתושביה מנצלים כל פינה אפשרית לגידול של צמחי מאכל - ירקות, תבלינים, צמחי מרפא ובוסתני פרי.

יותר ויותר אנשים רוצים להתקרב לטבע, להוריד את הקצב ולצרוך אוכל בריא יותר. בוסתניקה גאה לקחת חלק בשינוי הזה ולאפשר לאנשים להביא את הטבע אל פתח הבית, ליצור גן עדן פרטי בתוך המרחב העירוני, ולהתרגש יחד עם הלקוחות ממזון אורגני, טרי וזמין שהגינה מניבה.

אנחנו צוות מקצועי אשר מתמחים בהקמת גינות מאכל שופעות בגגות ובמרפסות, מקימים ומתחזקים עשרות גינות ברחבי המרכז. בשנים האחרונות בוסתניקה מקימה ומטפחת גינות מאכל ברחבי תל אביב וגוש דן, מתמחה בפתרונות גידול עירוניים בגג, במרפסת ובקרקע. משלב הייעוץ והתכנון, עיצוב והקמת הגינות, דרך תחזוקה וטיפוח והסבה של גינות נוי לגינות מאכל, אנחנו מפיצים את הגישה שלנו בכל דרך אפשרית החל מקורסים, הרצאות ופעילות בקהילה.

הדגש על הפרטים הקטנים, האסתטיקה, המקצועיות והאהבה הגדולה של צוות בוסתניקה לצמחים ולאנשים מולידים גינות מאכל קסומות מניבות ושופעות. הגינות מתוכננות בהתאמה אישית ללקוח, לבני הבית ולתנאי הגידול.

down_bar.png

קצת עלי

אייל אנגלמאיר - מקים ובעלים של בוסתניקה 

אבא של מיקה נורי ובוסתניקה.

במהלך השנים גדלתי והתפתחתי בתחום, נכנסתי עמוק אל עולם הפרמקלצ'ר ועשיתי קורס לגידול יערות מאכל. ההיכרות עם תחום הגינות הפרטיות מצד אחד ונטיית הלב אל גינון אקולוגי, מקיים ומניב יותר יצרו את בוסתניקה  שהחזון שמניע אותה עד היום הוא עיר ירוקה בה כל מרפסת או גג הופך לגן עדן שופע שתושביו נהנים מירקות ופירות אורגניים טריים, גינה מעוצבת ונעימה ומרחב בריא לגוף ונפש. 

 

הבנתי שאני חווה סיפוק אדיר כשאני עוזר לאנשים ליצור גן עדן פרטי בכל מקום בו הם גרים. לאפשר להם להתרגש ממזון טרי וזמין שמגיע מהגינה ומהצמחים שהם מגדלים בעצמם.

כשהתחלתי להקים גינות מאכל בעיר לפני 10 שנים, הייתי מהחלוצים בתחום שעניין רק את ה"משוגעים לדבר"- היום יש עליה אדירה ברצון של אנשים לשלב את הטבע במציאות העירונית שהם חיים בה. לגדל ירקות במרפסת הפך לטרנד סוחף שלדעתי יכול להוביל לשינוי תודעתי ותרבותי בעולם.

בנוסף אני עוסק גם בהפצת הידע בתחום גידול מזון בעיר ומאחורי 20 מחזורים של הקורס לגידול מזון בעיר שרבים מבוגריו קוטפים אוכל מגינתם ברגעים אלו ממש, וכן מעביר הרצאות וסדנאות סוחפות לפרטיים וארגונים, עיריות ורשויות.

להביא לכל כך הרבה אנשים את הטבע אל תוך החיים זו זכות גדולה.

לקום כל בוקר , ולהפיץ כל כך הרבה ירוק ושפע ברחבי העיר ממשיך לרגש אותי בכל יום

מחדש.

החזון שלנו - תרבות של גינות מאכל

  • קיימות - מעבר מצרכנות לקיימות על ידי הקטנת המרחק ביננו לבין המקום בו גדל האוכל שלנו ע"י הקמת גינות מאכל אורגניות.

  • קהילתיות - יצירת מעגלי השפעה שמתחילים בגינת המאכל וממשיכים לשכנים, לחקלאים הקטנים סביבנו, ליצרנים המקומיים ולקהילה כולה, לארגונים ולעסקים.

  • מקצועיות והקפדה על הפרטים הקטנים- סטנדרט גבוה של גננות תוך שימוש בציוד ובחומרים האיכותיים ביותר. צוות גננים מקצועי בעל הכשרה בתחום הפרמקלצ'ר ומיומנות בשטח. 

  • ייחודיות ומגוון - הגדלת המגוון של הצמחים והפירות האורגניים, בחירה של צמחים מיוחדים שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר, העשרת השפע של צמחי המאכל.

down_bar.png

גלריית פרויקטים

צרו קשר
bottom of page