בוסתניקה- באנרים לאתר.jpg

משפחת בוסתניקה

אייל אנגלמאיר
אבא של מיקה, בוסתניקה ונורי:)

אני מחובר לטבע מהיום שאני זוכר את עצמי.

את ילדותי העברתי בין גינות נוי שונות שאבי טיפח בעבודתו כגנן. עולם הצמחים שהקיף אותי קסם לי- מה הם צריכים? מה עוזר להם לגדול ? מהי התועלת של כל צמח ואיך בא לידי ביטוי החיבור בין הצמחים לבני האדם? 

במהלך השנים גדלתי והתפתחתי בתחום, נכנסתי עמוק אל עולם הפרמקלצ'ר ועשיתי קורס לגידול יערות מאכל. 

ההיכרות עם תחום הגינות הפרטיות מצד אחד ונטיית הלב אל גינון אקולוגי, מקיים ומניב יותר יצרו את בוסתניקה  שהחזון שמניע אותה עד היום הוא עיר ירוקה בה כל מרפסת או גג הופך לגן עדן שופע שתושביו נהנים מירקות ופירות אורגניים טריים, גינה מעוצבת ונעימה ומרחב בריא לגוף ונפש. 

 

הבנתי שאני חווה סיפוק אדיר כשאני עוזר לאנשים ליצור גן עדן פרטי בכל מקום בו הם גרים.
לאפשר להם להתרגש ממזון טרי וזמין שמגיע מהגינה ומהצמחים שהם מגדלים בעצמם.

 

כשהתחלתי להקים גינות מאכל בעיר לפני 10 שנים, הייתי מהחלוצים בתחום שעניין רק את ה"משוגעים לדבר"- היום יש עליה אדירה ברצון של אנשים לשלב את הטבע במציאות העירונית שהם חיים בה. לגדל ירקות במרפסת הפך לטרנד סוחף שלדעתי יכול להוביל לשינוי תודעתי ותרבותי בעולם.

 

היום בבוסתניקה - גינות מאכל בעיר- אנחנו צוות מקצועי אשר מתמחים בהקמת גינות מאכל שופעות בגגות ובמרפסות, מקימים ומתחזקים עשרות גינות ברחבי המרכז. 

בנוסף אני עוסק גם בהפצת הידע בתחום גידול מזון בעיר ומאחורי 20 מחזורים של הקורס לגידול מזון בעיר שרבים מבוגריו קוטפים אוכל מגינתם ברגעים אלו ממש, וכן מעביר הרצאות וסדנאות סוחפות לפרטיים וארגונים, עיריות ורשויות.

 

להביא לכל כך הרבה אנשים את הטבע אל תוך החיים זו זכות גדולה.

לקום כל בוקר , ולהפיץ כל כך הרבה ירוק ושפע ברחבי העיר ממשיך לרגש אותי בכל יום מחדש.

בועז קורנבלוט 
ראש צוות ומנהל עבודה

היי שמי בועז. השוליה של אייל.

תמיד היתה לי זיקה לטבע בעיקר לצמחים ולגידול שלהם, בתור נער מתבגר הדרכתי חוגי סיור ועשיתי שם שנת שירות, הדרכנו טיולים והתעסקנו בחינוך. אחרי הצבא הגעתי לעמותת שבועת האדמה שמתעסקת באקולוגיה דרך גידול מזון בעיר. עבדתי בעמותה ובהמשך גם ניהלתי חווה לגידול ירקות בצורה טבעית ואקולוגית. עבדתי כמורה לחקלאות בבית ספר יסודי ועשיתי קורס אקו חקלאות בספיר - הקורס היחיד של משרד העבודה בתחום, ומשם התגלגלתי לעבוד עם אייל, וליישם את כל הידע והתשוקה בגינות שאנחנו מקימים ברחבי העיר, ובטיפוח של הגינות של הלקוחות שלנו :)

מור סגל
אדמיניסטרציה וקידום דיגיטלי

היי שמי מור, אני בת 36, מגדלת מחמצת, קמבוצ'ה ושלושה ילדים בחינוך ביתי.

בין לבין אני גם מנהלת בשנתיים וחצי האחרונות את המשרד של בוסתניקה, מה שנותן לי המון השראה וגם טיפים מעשיים איך להמשיך במה שאני כל כך אוהבת ועושה כבר שנים - גידול מזון בעיר, ממרפסות וגגות תל אביביים דרך גינות אירופאיות מסורתיות בסלובניה, התנסויות בקהילות אקולוגיות שונות ועד לגינת המרפסת שלי מעל היער.