Gardening

קצת עלינו

את בוסתניקה הקים אייל אנגלמאיר בינואר 2014 אחרי שנים של עשייה בתחום האקולוגיה העירונית כדי לקדם את החזון של עיר ירוקה- עיר שתושביה מנצלים כל פינה אפשרית בה לגידול של צמחי מאכל- ירקות, תבלינים, צמחי מרפא ובוסתני פרי. כן, גם במרפסת ובגג!

יותר ויותר אנשים רוצים להתקרב לטבע, להוריד את הקצב ולצרוך אוכל בריא יותר, בוסתניקה גאה לקחת חלק בשינוי הזה ולאפשר לאנשים להביא את הטבע אל פתח הבית, ליצור גן עדן פרטי בתוך המרחב העירוני, ולהתרגש יחד עם הלקוחות ממזון טרי וזמין שהגינה מניבה. 

בשבע השנים האחרונות בוסתניקה מקימה ומטפחת גינות מאכל ברחבי תל אביב ושכנותיה, מתמחה בפתרונות גידול עירוניים בגג, במרפסת ובקרקע. משלב היעוץ והתכנון, עיצוב גינה ודרך תחזוקה וטיפוח והסבה של גינות נוי לגינות מאכל.

גינת מאכל ביתית היא כל כך הרבה דברים: מקום להפגש, חיבור לפשטות, ומקור לאוכל איכותי ולתזונה עונתית ובריאה.

הדגש על הפרטים הקטנים, האסתטיקה, המקצועיות, הנסיון בצד הטכני והאהבה הגדולה של אייל ושל הצוות שלו לצמחים ולאנשים  מולידים גינות מאכל קסומות מניבות ושופעות. הגינות מתוכננות בהתאמה אישית ללקוח, לבני הבית ולתנאי הגידול. 

יש לכם גג, מרפסת או חצר ורצון לגדל אוכל כמה שיותר קרוב לצלחת , או גינת נוי שתרצו להסב לגינת מאכל ? נשמח לשוחח  :)

 

החזון שלנו- תרבות של גינות מאכל  

  • קיימות - מעבר מצרכנות לקיימות על ידי הקטנת המרחק ביננו לבין המקום בו גדל האוכל שלנו.

  • קהילתיות - יצירת מעגלי השפעה שמתחילים בגינת המאכל וממשיכים לשכנים, לחקלאים הקטנים סביבנו, ליצרנים המקומיים ולקהילה כולה.

  • מקצוענות והקפדה על הפרטים הקטנים- רמת הקפדה וביצוע גבוהה תוך שימוש בציוד ובחומרים האיכותיים ביותר וצוות גננים מקצועי. 

  • יחודיות ומגוון- הגדלת המגוון של הצמחים והפירות על ידי בחירה של צמחים מיוחדים המתאימים לתנאי הגידול ויניבו פירות מיוחדים שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר.

מי עומד מאחורי בוסתניקה?

IMG_20200706_190755_Bokeh.jpg
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי

אני מחובר לטבע מהיום שאני זוכר את עצמי.

את ילדותי העברתי בין גינות נוי שונות שאבי טיפח בעבודתו כגנן. עולם הצמחים שהקיף אותי קסם לי- מה הם צריכים? מה עוזר להם לגדול ? מהי התועלת של כל צמח ואיך בא לידי ביטוי החיבור בין הצמחים לבני האדם? 

במהלך השנים גדלתי והתפתחתי בתחום, נכנסתי עמוק אל עולם הפרמקלצ'ר ועשיתי קורס לגידול יערות מאכל. 

ההיכרות עם תחום הגינות הפרטיות מצד אחד ונטיית הלב אל גינון אקולוגי, מקיים ומניב יותר יצרו את בוסתניקה  שהחזון שמניע אותה עד היום הוא עיר ירוקה בה כל מרפסת או גג הופך לגן עדן שופע שתושביו נהנים מירקות ופירות אורגניים טריים, גינה מעוצבת ונעימה ומרחב בריא לגוף ונפש. 

 

הבנתי שאני חווה סיפוק אדיר כשאני עוזר לאנשים ליצור גן עדן פרטי בכל מקום בו הם גרים.
לאפשר להם להתרגש ממזון טרי וזמין שמגיע מהגינה ומהצמחים שהם מגדלים בעצמם.

 

כשהתחלתי להקים גינות מאכל בעיר לפני 10 שנים, הייתי מהחלוצים בתחום שעניין רק את ה"משוגעים לדבר"- היום יש עליה אדירה ברצון של אנשים לשלב את הטבע במציאות העירונית שהם חיים בה. לגדל ירקות במרפסת הפך לטרנד סוחף שלדעתי יכול להוביל לשינוי תודעתי ותרבותי בעולם.

 

היום  בבוסתניקה - גינות מאכל בעיר- אנחנו צוות מקצועי אשר מתמחים בהקמת גינות מאכל שופעות בגגות ובמרפסות, מקימים ומתחזקים עשרות גינות ברחבי המרכז. 

בנוסף אני עוסק גם בהפצת הידע בתחום גידול מזון בעיר ומאחורי 20 מחזורים של הקורס לגידול מזון בעיר שרבים מבוגריו קוטפים אוכל מגינתם ברגעים אלו ממש, וכן מעביר הרצאות וסדנאות סוחפות לפרטיים וארגונים, עיריות ורשויות.

 

להביא לכל כך הרבה אנשים את הטבע אל תוך החיים זו זכות גדולה.

לקום כל בוקר , ולהפיץ כל כך הרבה ירוק ושפע ברחבי העיר ממשיך לרגש אותי בכל יום מחדש.

אייל אנגלמאיר
בועז קורנבלוט 
שוליית גנן

היי שמי בועז. השוליה של אייל.

תמיד היתה לי זיקה לטבע בעיקר לצמחים ולגידול שלהם, בתור נער מתבגר הדרכתי חוגי סיור ועשיתי שם שנת שירות, הדרכנו טיולים והתעסקנו בחינוך. אחרי הצבא הגעתי לעמותת שבועת האדמה שמתעסקת באקולוגיה דרך גידול מזון בעיר. עבדתי בעמותה ובהמשך גם ניהלתי חווה לגידול ירקות בצורה טבעית ואקולוגית. עבדתי כמורה לחקלאות בבית ספר יסודי ועשיתי קורס אקו חקלאות בספיר - הקורס היחיד של משרד העבודה בתחום, ומשם התגלגלתי לעבוד עם אייל, וליישם את כל הידע והתשוקה בגינות שאנחנו מקימים ברחבי העיר, ובטיפוח של הגינות של הלקוחות שלנו :)

גנן ראשי
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%96_edited.jpg
מור.jpeg
מור סגל
אדמיניסטרציה וקידום דיגיטלי

היי שמי מור, אני בת 36, מגדלת מחמצת, קמבוצ'ה ושלושה ילדים בחינוך ביתי.

בין לבין אני גם מנהלת בשנתיים וחצי האחרונות את המשרד של בוסתניקה, מה שנותן לי המון השראה וגם טיפים מעשיים איך להמשיך במה שאני כל כך אוהבת ועושה כבר שנים - גידול מזון בעיר, ממרפסות וגגות תל אביביים דרך גינות אירופאיות מסורתיות בסלובניה, התנסויות בקהילות אקולוגיות שונות ועד לגינת המרפסת שלי מעל היער.

אייל אנגלמאיר
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
גנן ראשי
אייל אנגלמאיר
אייל אנגלמאיר
גנן ראשי
גנן ראשי

בלו(ג)סתניקה

 
IMG_20200706_190755_Bokeh.jpg

רוצים לדבר?

אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או התייעצות

בוסתניקה - תרבות של גינות מאכל

הקמה וטיפוח של גינות מאכל אורבניות וגינות הידרופוניות בהתאמה אישית בחצרות, גגות ומרפסות

  • אינסטה
  • פייסבוק
  • יוטיוב